BodySpace - retreat
BodySpace to są wyjazdowe kilkudniowe warsztaty Movement Medicine & Somatyka prowadzone przez Annę Sierpowską i Nadię Szypiłow . Zapraszamy na edycję czerwcową ŻYWE CIAŁO :
Data: 7 -11 czerwca 2023
Miejsce: Czarna, Dom w Lesie, 50 km od Warszawy
ZAPISY: bit.ly/3RtVnOg
Kontakt: hey.bodyspace@gmail.com
BodySpace ŻYWE CIAŁO – Czerwcowy warsztat Movement Medicine & Somatyka
𝗕𝗼𝗱𝘆𝗦𝗽𝗮𝗰𝗲 jest przestrzenią rozwoju świadomości ciała oraz regeneracji ciała fizycznego, emocjonalnego i duchowego w formacie retreatu – kilkudniowych warsztatów wyjazdowych.
Jest to propozycja skorzystania z głębokiego i zrównoważonego procesu odrodzenia poprzez program zajęć, na który składają zajęcia i ceremonia Movement Medicine, sesje pracy z ciałem w nurcie bioenergetyki lowenowskiej, ruch somatyczny na sali i w naturze, bodyworki i uważny dotyk. W trakcie warsztatu poprzez to, co z Natury – ciało, głos, oddech, dotyk, obecność przywołujemy do życia uwolnienie, odreagowanie i coś bardziej subtelnego, coś za czym tęsknimy.
——————————————-
𝗘𝗱𝘆𝗰𝗷𝗮 Ż𝐘𝐖𝐄 𝐂𝐈𝐀Ł𝐎 – zapraszamy do eksploracji połączenia ze swoją żywotnością – odczuwania i wzmocnienia przepływu ŻYCIA w ciele. Budujemy bezpieczną przestrzeń na ożywienie, odczuwanie, spontaniczne reagowanie. Przypominamy sobie nasze naturalne żywe reakcje – przypominamy sobie pobudzenie i ożywienie. Przyjemność i przepływ ciepła.
Program obejmuje pogłębienie świadomości ciała, uwolnienie napięcia, wyrażenie wypartych lub zablokowanych uczuć oraz rozwinięcie zdolności do samodzielnego wsparcia i opieki – samodzielnego ale też wspieranego obecnością Drugiego.
𝗘𝗱𝘆𝗰𝗷𝗮 Ż𝐘𝐖𝐄 𝐂𝐈𝐀Ł𝐎 – zapraszamy do eksploracji połączenia ze swoją żywotnością – odczuwania i wzmocnienia przepływu ŻYCIA w ciele. Budujemy bezpieczną przestrzeń na ożywienie, odczuwanie, spontaniczne reagowanie. Przypominamy sobie nasze naturalne żywe reakcje – przypominamy sobie pobudzenie i ożywienie. Przyjemność i przepływ ciepła.
Program obejmuje pogłębienie świadomości ciała, uwolnienie napięcia, wyrażenie wypartych lub zablokowanych uczuć oraz rozwinięcie zdolności do samodzielnego wsparcia i opieki – samodzielnego ale też wspieranego obecnością Drugiego.
Poprzez ruch, taniec, marsz, ćwiczenia, oddech, praktyki mentalne oraz kontakt z żywiołami — będziemy budować bazę bezpieczeństwa w Ciele, pogłębiając kontakt z naszą Żywotnością, Emocjami i Duchowością w naszej codzienności.
Odbudujemy nasze zasoby. Nakarmimy się ruchem i dotykiem w ceremonialnej drewnianej sali. Czekają na nas:
Taniec i muzyka
Movement Medicine i Ceremonia Tańca
Specjalnie dedykowane bloki pracy z ciałem w nurcie bioenergetyki lowenowskiej
Somatyka i głębokie czucie ciała w ruchu
Ruch w naturze, wzmacniający i kreatywny
Bodyworki – prowadzone sesje połączenia uważnego dotyku i ruchu
Medycyna Bębna
Wzmacniająca dieta








Poprzez praktykę Movement Medicine odwoływać się będziemy do naszych duchowych korzeni.
Będzie nam towarzyszyć muzyka – zarówno grana przez naturę, jak i grana na instrumentach na żywo przez wspaniałych muzyków. Będą bębny, gitary, hangi i śpiew.
Będzie nam towarzyszyć muzyka – zarówno grana przez naturę, jak i grana na instrumentach na żywo przez wspaniałych muzyków. Będą bębny, gitary, hangi i śpiew.
Wszystkich, którzy mają swoje bębny zapraszamy do wspólnego kręgu – krąg bębna wzywa. Jeżeli nie posiadasz własnego bębna, będziesz mógła/mógł zagrać – przyjedzie z nami bęben ThunderBird, stworzony specjalnie dla Społeczności.
Wsłuchamy się w mądrość swojego ciała. Wyciszymy umysł i stworzymy wspierającą przestrzeń, by ciało doszło do głosu i wyruszyło na ścieżkę życia w pełni swego potencjału. W naszym programie pogłębione techniki kontaktu – ciało, emocje, duch i świat natury.
Przedstawimy kilka ważnych technik uwalniających stres i inspiracje ruchowe do pracy własnej, poprzez doświadczenie przejdziemy kilka ważnych zasad masażu, by budować swój zasób i dzielić się uważnym dotykiem z bliskimi.
Każdy dzień warsztatu składa się z kilku bloków zajęć na sali lub w lesie (od g.10 do g.20-22), a rozpoczynamy dzień wspólnym rozruchem – czułym budzeniem ciała o g. 8 na łące




Dzięki przewodnictwu zrównoważonego ruchu z zaufaniem do grawitacji, z rozłożonymi skrzydłami wolności umocnimy się w Tu i Teraz.
Zapraszamy @Anna i @Nadia
——————————————-
𝗢𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷𝗮 𝗶 𝗽𝗿𝗼𝘄𝗮𝗱𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲
——————————————-
𝗢𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷𝗮 𝗶 𝗽𝗿𝗼𝘄𝗮𝗱𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲

Nauczycielka, medicine woman, czerpie swoją energię i wiedzę z wieloletniego praktykowania i treningów Movement Medicine, Ma-Uri Bodywork i masażu powięziowego, podejścia Laban Bartenieff. Jest certyfikowanym nauczycielem Movement Medicine. Studentka certyfikowanego Szkolenia w Analizie Bioenergetycznej akredytowanego przez Florida Society for Bioenergetics Analysis.
𝘗𝘰𝘱𝘳𝘻𝘦𝘻 𝘻𝘢𝘯𝘶𝘳𝘻𝘦𝘯𝘪𝘦 𝘸 𝘳𝘶𝘤𝘩 𝘴𝘻𝘶𝘬𝘢𝘮 𝘳𝘢𝘥𝘺𝘬𝘢𝘭𝘯𝘦𝘫 𝘢𝘬𝘤𝘦𝘱𝘵𝘢𝘤𝘫𝘪

Somatyczka, bodyworkerka, performerka. Living Somatic Movement Teacher (Ingle Institute for Somatic Education), Somatic Movement Educator in training (program Body-Mind Centering®). Praktykuje masaż tajski, Holistic Pulsing, Wuo Tai, czerpię inspiracje z różnych tradycji masażowych, wprowadzając świadomy dotyk do zajęć grupowych. Zbiera praktyki poszerzające świadomość poprzez ruch i dotyk pod hasłem Ciałonautyka.
𝘞𝘺𝘻𝘯𝘢𝘫ę 𝘊𝘐𝘈Ł𝘖 𝘫𝘢𝘬𝘰 𝘔𝘌𝘋𝘐𝘜𝘔 𝘪 𝘫𝘢𝘬𝘰 𝘔𝘌𝘚𝘚𝘈𝘎𝘌

– radość i energię tańca ekstatycznego
– głębię medytacji w ruchu
– ducha praktyki szamańskiej.

Strona BodySpace na Facebooku