Kim jestem

Jestem Nadia Szypiłow – performerka, ciałonautka, bodyworkerka. Zajmuje się świadomą pracą z ciałem poprzez dotyk, ruch, oddech, świadomość.

Jestem głęboko przekonana, że każdy może być szczęśliwy we własnym ciele. Dzieci naturalnie to mają: cieszą się z ruchu, spontanicznie się przytulają, płaczą całym ciałem czy  śmieją się z radości. Niestety, dorastając – poprzez mentalne ograniczenia, niewyrażone emocje, stres, brak ruchu – tracimy połączenie ze sobą i własnym ciałem, co skutkuje utratą fizycznej mobilności, radości życia i w efekcie zdrowia. Ale możemy to połączenie odzyskać i ciało jest magicznym kluczem do tych drzwi! Poprzez ruch, dotyk i świadomość możemy odnaleźć szczęście bycia we własnym ciele – takim, jakie jest.

Sama podążam tą ścieżką. Po drodze zostawiłam 20 kg nadwagi, kompleksy introwertyka i pesymizm, zyskując głębsze rozumienie siebie, zdrowe i energiczne ciało oraz dostęp do źródła radości i kreatywności.

Fascynuje mnie, jak połączenie ze sobą wpływa na jakość życia i Ciao, Ciało! jest właśnie o tym.

co robię

PROWADZĘ WARSZTATY RUCHOWE 

Podczas warsztatów poszerzamy świadomość ciała, poszukujemy przyjemności w ruchu, rozwijamy kreatywność. Korzystam z różnych narzędzi, m.in. z Otulo.  Moja specjalizacja to:

  • ciałonautyka – ruch somatyczny, improwizacja, taniec intuicyjny
  • bodyworki – ćwiczenia masażowo-ruchowe, masaż prowadzony 

 Więcej o warsztatach

Umów się na masaż

MASUJĘ 

Jestem dyplomowaną masażystką, wykonuję 

W swojej pracy łączę zachodnie anatomiczne podejście do masażu ze wschodnim holistycznym postrzeganiem człowieka jako całości na poziomie ciała, energii i ducha. 

Umów się na sesję

PERFORMUJĘ 

w składzie kolektywu performatywnego SzurSure, w Eksperymentalnym Chórze Oddechowym EChO oraz jako niezależna performerka.  Wśród produkcji, w których  brałam udział (lub nawet współtworzyłam),  są:

  • performanse w przestrzeni publicznej (de:FORM:akcja, Ciagle od nowa, produkcja SzurSure),  
  • transformujące performanse społeczne (Empatia, produkcja Laboratorium Teatralno-Społeczne czy inVisible Fundacji Perform) 
  • performans  oddechowy (Jaśnienie, produkcja Komuna//Warszawa)
  • ceremonie otwarcia, spektakle taneczne, butoh czy teatru fizycznego.

ROZWIJAM SIĘ 

poprzez udział w warsztatach, kursach, festiwalach oraz codzienną praktykę własną i pracę ze swoją energią. Moje tematy to: somatyka, improwizacja ruchowa, movement research, bodyworki, kontakt improwizacja, partnering, masaż, tantra, medytacja, praktyki oddechowe, teatr fizyczny, praca z głosem, terapeutyczne praktyki ruchowe.

 

JEŻELI CZUJESZ, ŻE COŚ MOŻEMY ZROBIĆ RAZEM – ZAPRASZAM DO KONTAKTU