Kim jestem

Witam, jestem Nadia Szypiłow, chętnie opowiem Ci o tym, kim jestem, o mojej tożsamości. A nawet w liczbie mnogiej – o tożsamościach. Wszystkie są związane – pośrednio lub bezpośrednio – z CIAŁEM, z rozwojem ŚWIADOMOŚCI CIAŁA i URUCHOMIENIEM PRZEPŁYWU w ciele. 

Działam na różnych prędkościach i w różnych energiach, przełączam się pomiędzy kreatywnym flow a skupioną uwagą, pomiędzy rakietą organizacji a bezczasem terapeutycznej miękkości. I wydawać by się mogło, że ciężko to pogodzić, ale mam w sobie te różne jakości i działając różnorodnie czerpię z różnorodności swojej natury 🙂

Ciałonautka

Ciałonautka otwiera na czucie ciała w ruchu, może uruchomić, roztańczyć, rozruszać ciało — jedno lub wiele ciał naraz. Czasem puszcza muzykę, czasem daje zadania, może opowiedzieć somatyczna bajkę, albo zrobić tak, by nieznajomi ludzie pomasowali się nawzajem — bezpiecznie i kreatywnie. Ciałonautka pod pachą ma OTULO a w oku błysk. Jest trochę szalona, ale za tym szaleństwem stoi nie tylko FUN ale też Living Somatic Movement Teacher, Somatic Educator in training (metoda Body-Mind Centering®)​ oraz lata fascynacji somatyką, improwizacją, tańcem i ruchem.

Świadomość ciała w ruchu – to jest misja Ciałonautki. W nocy śni o przestrzeni pomiędzy łopatkami, puszczeniu barków i wyrastaniu z miednicy.

Zaprasza na warsztaty, zajęcia, sesje 1:1, przybywa na festiwale i wydarzenia, integruje zespoły i rodziny.  

Bodyworkerka

Bodyworkerka otula dotykiem, bujaniem, upłynnia blokady w ciele, zaprasza ruch do ciała w jakości odpuszczania. Działa bezpośrednio z ciałem, podczas sesji 1:1. Przywraca poczucie “jest dobrze” do ciała na poziomie komórkowym, co wyzwala nowe pokłady energii życiowej. Pomaga poczuć swoje ciało, rozpuścić napięcia, działa na poziomie fizycznym uwzgłedniając emocjonalny, energetyczny, duchowy. 

Masaż tajski, tajski dynamiczny, Wuo Tai, Holistic Pulsing, dotyk somatyczny. 

Performerka

Performerka eksploruje, tańczy, przeżywa, rusza się ze zgodą na bycie obserwowaną, komponując siebie w przestrzeni i kontekstach. Performerkę interesuje robienie Sztuki, najlepiej sie czuje zgłębiając NIEODKRYTE. Tańczy z wachlarzami fanweils, ze światełkami-Świetlikami

Performuje solo, w składzie kolektywu performatywnego SzurSure, w składzie Stowarzyszenia Pedagogów Teatru.  Wśród produkcji, w których  brałam udział (lub nawet współtworzyłam),  są:

  • performanse w przestrzeni publicznej (de:FORM:akcja, Ciagle od nowa, produkcja SzurSure),  
  • transformujące performanse społeczne (Empatia, Stowarzyszenia Pedagogów Teatru czy inVisible Fundacji Perform) 
  • performans  oddechowy (Jaśnienie, produkcja Komuna//Warszawa)
  • ceremonie otwarcia, spektakle taneczne, butoh czy teatru fizycznego.

Space-holderka, animatorka kultury – życie wciąż zaprasza mnie do działania wokół świadomości ciała oraz tworzenia przestrzeni ruchowej eksploracji. Jeżeli czujesz, że potrzebujesz takich jakości – zapraszam do kontaktu.