Warsztaty z Otulo: współkreacja, rozwój i zabawa
Otulo to wielki kawałek elastycznej tkaniny w kształcie komina. Otulo jest stworzone do grupowej eksploracji ruchowej, podczas której z ciekawością badamy współdzielenie ciężaru w grupie, co uruchamia pracę na wielu obszarach:
Jest to bardzo malowniczy obiekt, pierwszą reakcją każdego jest “Chcę tam wejść!”. Po wejściu do środka zaczyna się wspólna eksploracja, która jest w większym lub mniejszym stopniu prowadzona, by odkryć potencjał tej sytuacji. Warsztaty z Otulo są warsztatami ruchowymi dla grup od 3 do 25 osób. Mam 2 obiekty, na zdjęciach widać mniejszy, drugi jest większy. Podczas warsztatów mogą być używane obydwa naraz.
Elastyczna tkanina od dawna inspiruje ruchowców i przewija się w różnych postaciach przez projekty performatywne. Miałam przyjemność podziałać z workami warszawskiej choreografki Izy Chlewińskiej, których specyfiką jest samodzielna eksploracja wewnątrzworkowa, ciekawie zmieniająca percepcję. Kilka lat temu w Warszawie pojawił się butoh-choreograf Tetsuro Fukuhara z wielką płachtą elastycznego materiału, po naciągnięciu, którego powstawał wąski korytarz. Przejście nim przypominało poród drogami natury, a co najfajniejsze – tuż po wyjściu można było iść drugi raz, co w naturze jest raczej rzadkie :).
Otulo jest bardziej o współdziałaniu i chyba to w nim lubię najbardziej. Pomaga poczuć przepływ w dawaniu i braniu, poczuć jak to jest współzależne.
Używam Otulo na warsztatach ciałonautyki, na warsztatach komunikacyjnych i integracyjnych dla firm, na wydarzeniach i festiwalach. Mam 2 sztuki – dla większej i mniejszej grupy, które mogą być używane razem dla grupy do 25-30 osób.
Jeżeli interesuje Cię temat Otulo – zorganizujmy warsztaty razem!